شرکت رکورد
نکات  مهم در چاپ اکوسالونت

نکات مهم در چاپ اکوسالونت


اگر شما از دستگاه چاپ بنر  اکوسالونت
 برای چاپ امور تبلیغاتی خود استفاده می نمایید ، در زیر قصد داریم تا 7 نکته مهم را جهت چاپ بهتر و نگهداری این نوع دستگاه به شما آموزش بدهیم .

نکته اول: وایپر

وایپر یکی از قطعات یدکی دستگاه اکوسالونت می باشد که وظیفه تمیز کردن هد دستگاه را دارد. خیلی وقت ها شکایات زیادی که از خرابی هد کونیکا دستگاه چاپ بنر یا خطاهای کیفیت چاپ می شنویم به علت عدم تعویض به موقع وایپر ها می باشد. تمیز کردن هد دستگاه چاپ اکوسالونت با یک وایپری که جوهر روی آن خشک شده و یا مو و الیاف فرش به آن چسبیده، مانند تمیز کردن شیشه اتومبیل با یک دستمال چرب است. پس، سعی کنید برای داشتن پرینت با کیفیت تر، وایپرها را به موقع تعویض کنید.

نکته دوم: محلول پاک کننده

یک روز در هفته با کمک یک بطری محلول پاک کننده مناسب به تمیز کردن هد دستگاه چاپ از جوهرهای اضافه بپردازید. این کار را با استفاده از یک فوم آغشته به محلول پاک کننده می توانید به راحتی انجام دهید. توجه داشته باشید که هیچ وقت این کار را با انتهای هد انجام ندهید و این تمیز کردن فقط مخصوص اطراف هد می باشد تا جوهرهای اضافی را پاک کنید. تمیز کردن سطح هد دستگاه اکوسالونت را به وایپر ها بسپارید.

نکته سوم: برنامه ریزی برای تعمیرات و نگهداری دستگاه چاپ اکوسالونت

نگهداری و تمیز کردن دستگاه چاپ اکوسالونت شما باعث می شود تا همیشه چاپ با کیفیتی داشته باشید. طبق نکات بالا همیشه سعی کنید تا همیشه هدها را تمیز نگه دارید و همچنین وایپرها و captop. همیشه جوهرهای اضافی روی صفحه دستگاه را پاک کنید و مطمئن شوید که هیچ چیز مانعی بر سر مسیر وجود ندارد.

نکته چهارم : کالیبره کردن دستگاه چاپ اکوسالونت

هر مواد مصرفی که شما برای دستگاه چاپ اکوسالونت خود استفاده می نمایید دارای ویژگی های خاصی می باشد. برای مثال رول وینیل 2 میلی متر با مواد پارچه 15 اونس از نظر ضخامت متفاوت می باشند و به همین دلیل فاصله سر هد دستگاه با سطح مواد مصرفی در دستگاه متفاوت می باشد. بنابراین، این نکته بسیار مهم می باشد که قبل از استفاده از دستگاه، آن را متناسب با مواد مصرفی کالیبره کرد.

نکته پنجم : پیش تنظیمات دستگاه چاپ بنر اکوسالونت

بعضی از دستگاه های چاپ اکوسالونت دارای پیش تنظیمات هستند که شما می توانید تنظیمات متناسب با هر موادی که استفاده کرده اید و دستگاه را برای آن کالیبره کردید ذخیره نمایید و بعد از آن تنها با لود کردن آن ها هر بار از آن تنظیمات استفاده نمایید. در برخی از دستگاه های اکوسالونت این ویژگی وجود دارد که هر پیش تنظیم را با یک نام ذخیره کنید.

نکته ششم : مرکب دستگاه چاپ اکوسالونت

انتخاب جوهر چاپ مناسب یکی از مواردی است که باید در انتخاب خود دقت کنید. انتخاب کردن جوهر چاپ ارزان تر گزینه مناسبی برا اقتصادی بودن در کار نیست. بنابراین در خرید جوهر چاپ برای دستگاه خود کمی ولخرجی کنید.

نکته هفتم : پیدا کردن فروشنده خوب

نکته آخر را شاید بتوان مهمترین و اولین کلید در انتخاب و نگهداری دستگاه اکوسالونت دانست چون این که شما از کجا دستگاه خود را خریداری می کنید بسیار مهم است. نگهداری از دستگاه چاپ اکوسالونت و تهیه مواد اولیه مناسب در صورتی که پشتیبان خوب و گارانتی مناسبی در کار نباشد، گاهی بسیار سخت می شود. پس سعی کنید قبل از هر کاری با کمی تحقیق در بازار و پرس و جو از مشتریان مختلف شرکت ها بهترین فروشنده در بازار را بشناسید.

اما نکات مهم در هنگام چاپ با دستگاه بنر

عکس بنر

بنر شما در واقع نمایشگر تصویر شرکت شما می باشد. طراحی و چاپ بنر شما از کیفیت محصولات و سرویس های شما نشات می گیرد. حتما در نظر داشته  باشید که بنر تبلیغاتی شما از ساختار رنگ و فونتی که در بقیه تبلیغات شرکت خود استفاده می نمایید پیروی کند. برای مثال اگر رنگ خاص شرکت شما در لوگو، وب سایت و کاتالوگ ها قرمز است؛ در بنرهای تبلیغاتی خود نیز از رنگ قرمز به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید.

سایز بنر

بنر تبلیغاتی بزرگتر، تاثیر و جذب مخاطب بیشتر. البته سایز بنر بستگی به سایز غرفه نمایشگاهی و دستگاه چاپ بنر شما نیز دارد.اکثر شرکت های چاپ بنر، سایزهای استانداردی را برای محیط های متفاوت در نظر دارند ولی اگر شما قصد دارید کمی متفاوت تر در نمایشگاه حضور داشته باشید، می توانید از بنرهایی با سایزهای بزرگتر بهره بگیرید.

بنر ساده، طراحی حرفه ای

برای قدرتمندتر کردن تاثیر پیام تبلیغاتی خود در بنر، علائم و نشانه ها را تا جایی که امکان دارد ساده نگه دارید.یک طراحی شلوغ ممکن است توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کند اما مطمئنا توجه مفیدی نخواهد بود.هدف شما از طراحی و چاپ بنر تبلیغاتی در نمایشگاه، در واقع جذب دیگران به سمت محصول و یا خدماتتان می باشد. یک طراحی خوب باید راحت خوانده شود و هدف شما را به صورت برجسته نمایش دهد.

استفاده از فونت های ساده

فونت و سایز متن در بنر تبلیغاتی یکی از اساسی ترین نکات در طراجی بنر می باشد.سعی کنید از فونت های ساده مانند Arial و sans-serif استفاده نمایید. استفاده از فونت های italic در طراحی چاپ بنر توصیه نمی شود چون بسیار سخت خوانده می شود. علاوه بر این دقت داشته باشید که فونت و سایز عنوان اصلی شما باید متفاوت از قسمت های دیگر باشد.

انتخاب رنگ مناسب

رنگ ها در طراحی بنر های تبلیغاتی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و هر رنگ پیام آور یک حس است. مثلا رنگ آبی و سبز حس آرامش را منتقل می کند. رنگ های مشکی، سفید، نقره ای و طوسی اصولا تاثیر گذاری کمتری نسبت به بقیه رنگ ها دارند. نارنجی و زرد رنگ های پر انرژی و رنگ قرمز بسیار جذب کننده است.

توجه داشته باشید که رنگ های روشن بیشتر جلب توجه می کنند اما باید دقت داشته باشید که استفاده بیش از حد آن ها در طراحی بنر تبلیغاتی شما ممکن است بیننده را از هدف دور کند.

وقتی که به طراحی بنر تبلیغاتی خود فکر می کنید این را نیز در نظر داشته باشید که رنگ زمینه بنر متناسب با رنگ فونت ها باشد تا باعث ناخوانایی متن ها نشود.

Related Products

دستگاه چاپ بنر  اکوسالونت R3400

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت R3400

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت R-3400. عرض چاپ : 180 سانتی متر نوع هد : اپسون DX5 جوهر بی بو و سازگار با محیط زیست سرعت چاپ: 50 متر مرب..

0 تومان

دستگاه چاپ بنر  اکوسالونت R3800

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت R3800

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت R-3800 عرض چاپ : 320 سانتی متر نوع هد : اپسون DX5 جوهر بی بو و سازگار با محیط زیست سرعت چاپ: 55 متر مربع در ساع..

0 تومان