شرکت رکورد
چگونه گرفتگی هد دستگاه بنر را باز کنیم؟

چگونه گرفتگی هد دستگاه بنر را باز کنیم؟


علت گرفتگی هد دستگاه چاپ بنر چیست ؟

 

تمام افرادی که دارای دستگاه چاپ بنر می باشند حتما با مشکلی به نام گرفتگی هد یا خشک شدن هد دستگاه بنر برخورد داشته اند. ولی چرا هد دستگاه بنر می گیرد.

در زیر به عوامل گرفتگی هد و راه کارهای رفع این مشکل می پردازیم

دلیل هد‌گرفتگی دستگاه چاپ بنر چیست؟

جوهر چاپ بنر

یکی از عوامل مهم در گرفتگی هد، جوهر دستگاه چاپ بنر می باشد. سعی کنید برای جلوگیری از این مشکل از مرکب های خوب و با کیفیت استفاده نمایید. از ترکیب کردن دو نوع مرکب دستگاه چاپ بنر جدا خودداری کنید که این خود باعث مشکل بزرگ هد گرفتگی می شود.

مرکب های تاریخ گذشته نیز باعث بروز این مشکل در هد دستگاه چاپ می شود. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی حتما از مرکب های اصلی دستگاه استفاده کنید.
در پست های بعدی به شما روش های رفع هد گرفتگی را آموزش خواهیم داد تا در صورت بروز آن بتوانید خودتان به راحتی مشکل دستگاه چاپ بنر را حل کنید.

بدون شك مركب يكي از عوامل تعیین كننده در موفقيت يا عدم موفقيت يك هد دستگاه چاپ بنر و به دنبال ان يك دستگاه چاپ بنر بود. مشكل هد گرفتگي تنها مربوط به دستگاه چاپ بنر چيني نميشد و حتي دامن برخي برندهاي بزرگ مانند hp و حتي mimaki را هم در برخي مدل ها گرفت بود.

 

مشكل در دستگاه چاپ بنر از ان جا شروع مي شد كه در شرايط ازمايشگاهي و محيط ايزوله هد با مركب دستگاه چاپ بنر موجود به خوبي كار ميكرده و كوچكترين گرفتگي در چاپ ديده نميشده وليكن وقتي كار به چاپ در محل واقعي كار مي رسيد، وضعيت تغيير پيدا مي كرد!

هد های دستگاه بنر دچار گرفتگي شديد و در نهايت گرفتگي چند باره حكم به خراب شدن و از بين رفتن هد ميداد به نحوي كه حتي مركب هاي ژاپني و اروپايي هم چاره كار نبودند.

از اخرين اين شكست ها مي توان به شكست كارخانه durst ايتاليا روي دستگاه چاپ پارچه و هد gen4 اشاره كرد، بازگشت نزديك به ٢٠ دستگاه چاپ بنر تنها در كشور تركيه حكايت از شكستي بزرگ دارد بخصوص وقتي ميفهميم كه ارزش حدودا دستگاه ها به طور متوسط بالاتر از ١ ميليون دلار مي باشد!

جوهر دستگاه چاپ بنر ديجيتال در هر نوع و شكل ان نكته اي قابل شوخي كردن و يا سهل انگاري نيست.

تمام اين نكات و گرفتاري ها تنها مربوط به قسمت اول داستان و زير نظر كارخانه و در ازمايشگاه كارخانه اتفاق مي افتد و البته در واقع قسمت اسان تَر داستان مي باشد!
پس از گذراندن پله اول هر دستگاهي و به خصوص دستگاه هاي چيني در بازار و در دست مشتريان مورد قضاوت قرار خواهند گرفت، در اين زمان مركب هاي مصرفي ديگر محدود به كارخانه هاي ژاپني و اروپايي با استندارد هاي بالا نميشوند، در اين مرحله دستگاه و هد ها بايد قابليت تطبيق با انواع مركب هاي چيني را به عنوان مركب هاي تايين كننده قيمت در بازار دارا باشند.
در واقع اين قدرت تطبيق يا عدم تطبيق حكم به حذف بسياري و ماندن عده اي معدودي از هد ها داده است!

از معروف ترين اين قدرت تطبيق ها ميتوان به هد xaar 382 اشاره كرد هدي كه براي گسترش بازار هد زار به ميدان امده بود وليكن با توجه به مشكلات بسيار در ابتداي كار با مركب هاي موجود در بازار با شكست بزرگي مواجه شد، هر چند در ادامه اين هد توانست با بهره گيري از روش هاي مختلف تا حدودي به بازار باز گردد وليكن هيچ گاه نتوانست حتي ذره اي در مقابل هد كونيكاي ٥١٢ قد علم كند و ميتوان ان را در كنار بسياري از شكست هاي هد زار طبقه بندي كرد.

مركب دستگاه چاپ بنر از گذشته تا اكنون تحولات بسياري را پشت سر گذاشته است وليكن حتي سهل الوصول تَر شدن تكنولوژي نتوانسته ذره اي از اهميت و كليدي بود آن كم كند.م نبودن ولتاژ سر هد دستگاه چاپ بنر

هد کونیکا 512 این قابلیت را دارد که ولتاژ سر هد را تنظیم کرد و این تنظیم ولتاژ برای رفع هد گرفتگی تاثیر بسزایی دارد. ولتاژ مناسبی که به هد کونیکا 512 می توان داد تا در شرایط نرمال دمایی محیط به صورت مناسب کار کند 13 ولت می باشد.

شرایط آب و هوایی محیط چاپخانه

شرایط آب و هوایی چاپخانه یکی از عوامل موثر در هد گرفتگی دستگاه چاپ می باشد. در مورد هد کونیکا 512 که پرمخاطب ترین هد موجود  در  بازار می باشد دمای مناسب برای چاپ 512 تقریبا بین 18 تا 29 درجه سانتی گراد می باشد. در صورتی که این دمای مناسب برای دستگاه شما مهیا نشود، سنسورهای دمایی موجود در هد کونیکا دمای محیط را اندازه گیری می کنند و به نرم افزار انتقال می دهند.
البته در اکثر نرم افزار ها این دما به گونه ای تنظیم می شود در دمای 18 تا 29 درجه دستگاه چاپ بدون هیچ مشکلی چاپ کند.

وجود گرد و غبار در محیط چاپ

گرد و غبار یکی دیگر از عواملی است که باعث گرفتگی هد می شود. برای این که با این مشکل بر نخورید، سعی کنید همیشه محیط دستگاه چاپ بنر خود را تمیز نگه دارید.


  باز کردن هد دستگاه چاپ بنرچگونه هد گرفته دستگاه بنر را باز کنیم ؟

Related Products

دستگاه چاپ بنر PL-1300

دستگاه چاپ بنر PL-1300

عرض چاپ : 320 cm تعداد و نوع هد : 4 یا 8 هد  کونیکا مینولتا 512 ( آپشنال) سرعت چاپ :  30 متر مربع در 2 پاس کیفیت 720*240 dpi  - ..

0 تومان

دستگاه چاپ بنر PL-1500

دستگاه چاپ بنر PL-1500

دستگاه چاپ بنر آکبند و دست دوم استوک PL-1500 عرض چاپ : 320 cm تعداد و نوع هد : 4 یا 8 هد  کونیکا مینولتا 512 ( آپشنال) سرعت چاپ : ..

0 تومان

دستگاه چاپ بنر PL-1800

دستگاه چاپ بنر PL-1800

دستگاه چاپ بنر آکبند و دست دوم استوک PL-1800 – هد کونیکا 512 عرض چاپ : 320 cm تعداد و نوع هد : 4 یا 8 هد  کونیکا مینولتا 512i ..

0 تومان

دستگاه چاپ بنر  اکوسالونت R3400

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت R3400

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت R-3400. عرض چاپ : 180 سانتی متر نوع هد : اپسون DX5 جوهر بی بو و سازگار با محیط زیست سرعت چاپ: 50 متر مرب..

0 تومان

دستگاه چاپ بنر  اکوسالونت R3800

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت R3800

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت R-3800 عرض چاپ : 320 سانتی متر نوع هد : اپسون DX5 جوهر بی بو و سازگار با محیط زیست سرعت چاپ: 55 متر مربع در ساع..

0 تومان