شرکت رکورد
راهنمای خرید دستگاه کاتر پلاتر

راهنمای خرید دستگاه کاتر پلاتر


راهنمای خرید دستگاه کاتر پلاتر

بهترین دستگاه کاتر پلاتر کدام است؟

 جهت مشاهده لیست قیمت اینجا کلیک نمایید 

بسیاری از افراد در تلاش هستند تا بهترین کاتر پلاتری را که همه نیازها و انتظارات آنها را برآورده می کند  را انتخاب کنند.
این به این دلیل است که تولیدکنندگان بی شماری ،مدل های کاتر پلاتر خود را  به بازار معرفی می کنند که همه آنها دارای برچسب  BEST ( بهترین ) است.
بنابراین، انتخاب یک دستگاه برش شبرنگ ، بدون داشتن تجربه کار با هر  یک از آنها ،  شما را حسابی گیج می کند!
در پست زیر، ما مطالبی را به شما ارائه می کنیم که شاید در انتخاب یک کاتر پلاتر ایده آل برای شما مناسب باشد.
چگونه برای خرید یک کاتر پلاتر به عنوان یک مبتدی اقدام کنیم ؟
به عنوان یک مبتدی، تمرکز شما باید انتخاب یک کاتر پلاتر با عمر طولانی و عملکرد بدون خطا باشد.
اولین سوال باید این باشد که هدف من از خرید کاتر پلاتر چیست؟
ما می توانیم  دستگاه های کاتر پلاتر  را به دو دسته اصلی – شخصی و تجاری تبدیل کنیم.
شما قصد دارید از کاتر پلاترخود چه  استفاده کنید؟
اگر شما قصد دارید طرح های پیچیده و علائم را در تعداد زیادی برش دهید، باید مدل تجاری را جستجو کنید که چنین دستگاهی مناسب کانون های تبلیغاتی و تابلو سازی ها است.
برخی از این دستگا ه ها برای کارهای ظریف کاری ، صنایع دستی و کاردستی استفاده می نمایند.
اگر قصد استفاده از این دستگاه برای مصارف شخصی و خانگی دارید پس زیاد هزینه نکنید و عمدتا دستگاه های ارزان قیمت بازار جوابگوی نیاز شما هست. این دستگا ه ها دارای عملکردی ساده و آسان است و هر کسی به راحتی می تواند با آنها کار کند.
عرض برش و عمق برش
 دستگاه های کاتر پلاتر با عرض ها و قدرت تیغه های گوناگونی در بازار وجود دارد .
با توجه به نوع تیغه  و قدرت فشاری که تیغه می تواند در هنگام برش بر سطح ایجاد کند ، مواد با قطر های گوناگون را می توان برش زد ولی معمولا حداکثر عمق برش برای اکثر مدل ها حدود ۲ میلی متر است.
ما توصیه می کنیم برای انتخاب دستگاه کاتر پلاتر ، دستگاهی را انتخاب کنید که کمی فراتر از نیاز شما را برش بزند. به این دلیل که همچین دستگاهی کار شما را به راحتی و با سرعت و دقت بیشتری انجام خواهد داد.

موتور درایو :  SERVO یا STEPPER ؟

تقریبا تمام دستگاه های موجود در بازار از دو نوع موتور استفاده می کنند ،   استپ موتور یا از سروو موتور
تجربه نشان داده است که موتور های سروو دارای صدای کمتری در حین کار بوده و همچنین از دقت برش بیشتری برخوردارند . این موتور ها کمی نسبت به موتور های استپ موتور گرانتر بوده ولی کارایی بهتری دارند.
این به این منظور نیست که استپ موتور ها دارای کیفیت و قدرت لازم نیستند بلکه به این معنی است که سروو موتور ها ارجح تر هستند.
سرعت پردازشگر و رم دستگاه 
هر چه مقدار رم دستگاه و سرعت پردازشگر آن بیشتر و سریعتر باشد ، حتما هنگ دستگاه یا خطای دستگاه در هنگام کار کمتر و اعصاب شما راحتر خواهد بود ! 
در هنگام خرید ، مقدار رم دستگاه ها و سرعت پردازشگر آن ها را با هم مقایسه کنید . توصیه ما حداقل 1GB رم بافر می باشد .همچنین اگر در کانون تبلیغاتی کار می کنید که همزمان چند دستگاه باید از یک کاتر پلاتر استفاده کنند توصیه می کنیم از کاتر پلاتر هایی استفاده کنید که پورت LANE دارند و به شبکه وصل می شوند.
سازگاری با مواد
کاربرد اصلی دستگاه های کاتر پلاتر ، برش شبرنگ و روز رنگ  ( وینیل ) است . اما این دستگاه هها برای برش طلق و مقوا و.. نیز کاربرد دارند.
اگر هدف شما از خرید کاتر پلاتر برش طلق یا مقوا هست ، به صرف گفته فروشندگان که این دستگاه امکان برش طلق را به طور کامل دارد اکتفا نکنید و حتما قبل از خرید بخواهید که برش را بر روی نمونه کار شما انجام دهند. بسیاری از افرادی که دستگاه کاتر پلاتر را برای برش نوع خاصی مواد خریداری نموده اند پس از خرید پشیمان شده اند چون دستگاه قابلیت برش آن مواد را به صورت مطلوب نداشته.
راحتی در استفاده
اطمینان حاصل کنید که دستگاهی که شما قصد سرمایه گذاری در آن را دارید،علی رقم داشتن سیستم پیشرفته مکانیکی  و الکترونیکی ، از کاربری آسانی نیز برخوردار باشد.
بعضی از دستگاه ها برای استفاده و تنظیم باید مراحل پیچیده و زیادی را طی کرد تا نتیجه مطلوب بدست آید. دستگاهی را خریداری نمایید که سیستم فرمان  ساده و قابلیت تنظیم ساده ای داشته باشد ( سیستم تنظیم خودکار) و همچنین تعویض  تیغه ها و قلم در آن ساده باشد و شما از کار کردن با آن خسته نشوید.
همچنین توصیه می شود که دستگاه مورد نظر خود را با رایج ترین نوع مواد مانند وینیل، چرم و کاغذ استیکر کار کنید.
بعضی از دستگاه ها قابلیت سازگاری با نرم افزار های گوناگون رادارند و شما می توانید به راحتی پس از ترسیم طرح مورد نظر از منوی پرینت برنامه ، دستگاه کاتر خود را انتخاب و همانند یک پرینتر دستور چاپ دهید ولی برخی دیگر اینگونه نیست.
برای این دسته از دستگاه ها شما باید طرح مورد نظر خود را مثلا در بانه ای مانند کورل ترسیم کنید و سپس فایل را ذخیره نمایید و بعد از آن فایل را در برنامه مخصوص کاتر پلاتر باز و سپس بعد از تنظیمات اقدام به دستور برش دهید.

 چشمی تشخیص دور حروف و اشکال چاپ شده


یکی از امکانات آپشنالی که بر روی برخی کاتر پلاتر های حرفه ای نصب می کنند ، سیستم تشخیص دور حروف و طرح های از قبل چاپ شده می باشد. با این آپشن دستگاه توانایی تشخیص و برش محدوده دور اشکال را دارد. 
یکی از نمونه های کاربرد این سیستم در برش برچسب و علائمی است که بر روی خودرو ها می چسبانند و یا پرچسب های فانتزی که ابتدا توسط پلاتر یا دستگاه چاپ بنر ، چاپ می شوند و توسط این دستگاه ، دور اشکال برش می خورد. این آپشن اضافه باعث افزایش قیمت تمام شده دستگاه کاتر پلاتر می گردد.
لوازم جانبی اضافی
برخی دستگاه ها همراه خود لوازم اضافه عرضه می کنند که خرید شما را اقتصادی تر می کنند.
مانند داشتن تیغه های یدکی همراه ، پایه مخصوص ، ابزار تعمیر و نگهداری ، تسمه یدک ، قلم یدکی و .. ولی بعضی از دستگا هها فقط همراه خود یک عدد دفترچه راهنما دارند و یک عدد سیم برق !
ضمانتنامه
داشتن ضمانت نامه برای دستگاه کاتر پلاتر بسیار ضروری است . احتمال خرابی در این دستگاه ها زیاد است به ویژه دستگاه هایی که به علت قیمت پایین ، از قطعات و مواد بی کیفیت تری استفاده می کنند . پس اگر دستگاهی می خرید به ویژه دستگا ههای ارزان قیمت بازار ، حتما ضمانت نامه داشته باشد و هر چه مدت این ضمانت بیشتر و معتبر تر باشد ، خیال شما از بابت خرابی دستگاه راحتر است . در هنگام خرید به صرف ضمانت روی برگه فاکتور اکتفا نکنید و از فروشنده برگه ضمانت رسمی شرکتی که دارای مهر نمایندگی است را بخواهید.
هزینه
صرف نظر از اینکه  دنبال کاتر پلاتر ساده یا پیشرفته ای  هستید، باید در بودجه بگنجد..
همانند سایر محصولات ، این دستگاهها هم از لحاظ قیمت متفاوتند. مدل هایی که با هزینه بالاتر عرضه می شوند، کیفیت بالایی دارند.
البته الزما نیاز نیست برای کار های ساده و با حجم کم هزینه زیادی برای کاتر پلاتر های گران قیمت کنید ولی اگر کارهای برشکاری شما زیاد است توصیه ما خرید یک دستگاه با برند جهانی و باکیفیت و البته گران قیمت است.
پیشنهاد ما :
اگر از جمله مصرف کنندگانی هستید با حجم کار محدود و استفاده شخصی ، پیشنهاد ما کاتر پلاتر های ROSES است . قیمت اقتصادی و کاربری آسان از مزایای این دستگاه ها است ولی اگر به صورت حرفه ای .و به مقدار زیاد از دستگاه استفاده می کنید به دنبال برند های چون ، رولند و سوما باشید.

شرکت تابش لیزر
  تلفن واحد فروش:
  021-44291534
  021-44291535
  مدیر فروش بخش لیزر:
  09123374530
  آدرس : تهران - مرزداران ،خيابان جانبازان ، كوچه گلبرگ ،گلبرگ دوم ،پلاك ٥٤ ، طبقه دوم ، واحد ٤
  شرکت تابش لیزر

Related Products

کاتر پلاتر سوما Summa - در 4 مدل

کاتر پلاتر سوما Summa - در 4 مدل

کاتر پلاتر سوما Summa ساخت بلژیک . دارای پایه فابریک  . مناسب برای برش وینیل، ماسک های نقاشی شده، وینیل رفلکتیو، مش، انتقال دهنده گرما ..

0 تومان

کاتر پلاتر روزز ROSES موجود در سه عرض 60-100-120 cm

کاتر پلاتر روزز ROSES موجود در سه عرض 60-100-120 cm

کاتر پلاتر روزز ROSES.  موجود در سه مدل  : TRP 300 : 60 cm . TRP 600 : 100 cm . TRP 900 : 120 cm . دارای پایه فابریک ..

0 تومان

کاتر پلاتر رولند ROLAND GS-24

کاتر پلاتر رولند ROLAND GS-24

کاتر پلاتر رولند مدل GS-24 دارای پایه فابریک . مناسب برای برش وینیل، ماسک های نقاشی شده، وینیل رفلکتیو، مش، انتقال دهنده گرما و … شام..

0 تومان